Artykuł dotyczy rejsów barkami firmy Locaboat (Penichette, Europa oraz Linssen)
Przed wyruszeniem w podróż do portu zaokrętowania - niezależnie od tego, czy środkiem transportu będzie samochód, pociąg czy samolot - otrzymasz dokładne instrukcje jak tam dotrzeć. Niektóre z baz są duże, niektóre małe, ale zapewniamy, że wszędzie zostaniesz ciepło przyjęty.
Obsługa w bazie jest po to, by pomóc. Wszystkie formalności związane z Twoim rejsem na barce (opłata kaucji, dodatkowe ustalenia np. transport samochodu przy rejsie one-way) zostaną załatwione w ciągu kilkunastu minut. Następnie otrzymasz aktualne informacje dotyczące wybranej przez Ciebie trasy: wskazówki dotyczące obsługi śluz, atrakcje na trasie, polecane restauracje etc. Na miejscu możesz też kupić szczegółowy przewodnik po trasie.
Czas wejść na pokład. Zanim jednak wypakujesz bagaże, spotkasz się z osobą z obsługi technicznej. Wyjaśni Ci ona dokładnie jak działa barka, jak należy obsługiwać wszystkie systemy, w co jest wyposażona. Możesz ją zapytać o wszystko, co jest związane z barką. Po otrzymaniu niezbędnych wskazówek teoretycznych, czas na część praktyczną.
Odbędziesz krótkie szkolenie z manewrowania barką – jest ono wliczone w cenę. Skorzystanie ze szkolenia rekomendujemy wszystkim, nawet osobom z doświadczeniem motorowodnym. Kilka manewrów na wodzie pod okiem doświadczonego skippera pomoże „wyczuć” barkę i prowadzić ją pewnie od początku rejsu.
Pamiętaj, sprawdź przed wypłynięciem, czy spis wyposażenia barki jest zgodny z tym, co się na niej znajduje. Ze spisem wyposażenia barki radzimy się zapoznać jeszcze przed rejsem. Pozwoli to uniknąć zabierania z domu rzeczy, które już się na niej znajdują oraz ułatwi sprawdzenie stanu jej wyposażenia w czasie zaokrętowania.
Zobacz również >>> w co wyposażona jest barka turystyczna.
I to już wszystko. Czas ruszać w drogę!